Odkurzacz centralny czy robot sprzątający ? - porównanie

Porównanie odkurzacze centralne/roboty i odkurzacze pionowe

Odkurzacze centralne

Roboty i odkurzacze pionowe

Ogromna moc ssąca – 700AirWatt mocy ssącej i 40kPa podciśnienia a przy dwusilnikowym znacznie więcej

 

duża pojemność zbiornika – rzadkie opróżnianie

 

bardzo mocne sprzątanie raz - dwa w tygodniu - lub co dzień

 

dokładne czyszczenia powierzchni, nawet trudno dostępnych, dywanów, chodników, schodów, kanapy, ramy obrazu, półki, pajęczyny na suficie, pokona próg

 

 

przystosowany dla alergików, powietrze wyrzucane na zewnątrz, oczyszcza powietrze wewnątrz domu

 

 

sprzątanie ciągłe – zasilanie sieciowe

 

 

porównywalna cena urządzenia

 

 

gwarancja i żywotność nawet kilkanaście lat

 

mała ilość łatwo psującej się elektroniki, brak oprogramowania

  

 

łatwe, czyste i proste opróżnianie zbiornika na zanieczyszczenia

 

 

do domów nawet tych wielkich

 

 

obsługa wyłącznie lekkiego węża ssącego, zwinny wąż może być automatycznie chowany - minimum manewrowania

 

 

ciche urządzanie 50-60dB a dodatkowo instalowane w dużej odległości od miejsc przebywania ludzi, np. w garażu, co najmniej za jednymi drzwiami

słaba moc ssąca

 

 

bardzo mały zbiornik na zanieczyszczenia – bardzo częste opróżnianie

                                                                   

słabe sprzątanie codzienne może być drobnym uzupełnieniem odkurzacza centralnego

 

ze względu na omijanie przeszkód nie dotrze do trudno dostępnych miejsc, nie wjedzie pod niską kanapę i komodę, nadaje się tylko do twardych powierzchni takich jak płytki, panele

 

                                                                  

odkurzacz jedną stroną wciąga a drugą wyrzuca powietrze z zanieczyszczeniami do pomieszczenia w którym odkurza

 

 

sprzątanie na raty – wymaga częstego ładowania baterii

 

                                                                porównywalna cena urządzania

 

 

krótka gwarancja i żywotność w tym baterii

 

urządzenia nafaszerowane łatwo psującą się elektroniką, niedoskonałe oprogramowanie – konieczność aktualizacji, szybko padające akumulatory

 

 

częste i zabierające mnóstwo czasu opróżnianie i konserwacja

 

 do mieszkań i małych metraży domów

 

 

konieczność noszenia całego urządzenia

 

 

 

duża głośność urządzenia nawet do 80dB

 

W ostatnich latach odkurzacze-roboty zyskały ogromną popularność wśród konsumentów. Jednak odkurzacz centralny nie ma czego zazdrościć innym technologiom! Odkurzacze zrobotyzowane mogą być odpowiednie dla tych, którzy chcą regularnie sprzątać. Ale kiedy nadejdzie czas na prawdziwe sprzątanie podłóg, odkurzacz centralny będzie o wiele mocniejszy, wyczyści każdy zakamarek i będzie równie łatwy w utrzymaniu!


Który z nich ma najlepszy stosunek jakości do ceny? Porównanie stosunku jakości do ceny odkurzacza centralnego i robota daje jednoznaczną odpowiedź: podstawowy odkurzacz centralny ma moc ssania od 20 do 40 razy większą niż najlepszy odkurzacz robot na rynku, w podobnej cenie . Co więcej, biorąc pod uwagę, że odkurzacz centralny ma lepszą trwałość, jego długoterminowa wydajność znacznie przewyższa jego konkurenta.

 

Czy rozmiar ma znaczenie?

Roboty sprzątające są o wiele mniejszych rozmiarów od odkurzacza centralnego a co za tym idzie nie potrzebują zbyt dużo miejsca do przechowywania. Natomiast posiadają znacznie mniejsze pojemniki na zanieczyszczenia i wymagana jest bardzo częste jego opróżnianie oraz za każdym razem czyszczenie szczotek robota. Muszą być one czyszczone po każdym odkurzaniu by robot działał bez zarzutu i dobrze odkurzał. Minusem robotów jest także to że niestety nie odkurzą pajęczyny na suficie/ścianie oraz nie dojadą w każdy zakamarek pomieszczenia. Odkurzacze centralne zajmują znacznie więcej miejsca ale usytuowane są w takich miejscach domu, np. pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy czy garażu, w których nie zabiera nam przestrzeni. Natomiast w pozostałych pomieszczeniach znajdują się tylko same gniazda ssące zamontowane w ścianie. Instalacja jest tania w wykonaniu. Ponadto wydajność odkurzacza centralnego jest znacznie większa niż odkurzacza robota. Ponadto Drainvac posiada idealne rozwiązanie ułatwiające korzystanie z odkurzacza: serię Automatik. Dzięki automatycznemu opróżnianiu do kanalizacji praktycznie nie wymaga obsługi! A dodatkowo dzięki zamontowaniu w ścianie systemu chowanych węży czyszczenie odbywa się w mgnieniu oka!

 

Rodzaj powierzchni sprzątającej

 

Roboty sprzątające doskonale sobie radzą odkurzając powierzchnie gładkie i twarde takie jak np. kafelki czy panele. Zdecydowanie gorzej sobie radzą na powierzchniach miękkich takich jak dywany lub bardzo włochatych. Kontakt z taką powierzchnią powoduje wkręcenie w szczotki robota dłuższych włosów dywanów a co za tym idzie w dłuższej perspektywie uszkodzenie szczotek. Z kolei odkurzaczami centralnymi możemy posprzątać każdą powierzchnię, używając odpowiednich akcesoriów i szczotek. W ofercie znajdziemy zarówno szczotki do twardych podłoży, do czyszczenia zwierząt czy odkurzania długowłosych dywanów. Mocne silniki odkurzaczy centralnych gwarantują maksimum czystości dla każdej powierzchni domu.

 

Funkcjonalność obu urządzeń.

 

Zasad działania robota polega na tym, że omija on przeszkody napotkane na swojej drodze, takie jak krzesła, szafy, stoły przez co nie dociera do wszystkich miejsc. Sprzątanie jest więc mniej dokładne i wymagane jest dodatkowe sprzątanie innym urządzenie co sprawia że sprzątanie zabiera strasznie dużo czasu. Ponadto roboty sprzątające mimo małych gabarytów mają bardzo głośne silniki. Głośność porównywalna do pracy np. miksera. Innym mankamentem robotów jest to, że jedną stroną zasysają powietrze a drugą wyrzucają na zewnątrz do tego samego pomieszczenia. Co do zasady przypomina stare tradycyjne odkurzacze ciągane po podłodze, które odkurzając z powrotem wyrzucały powietrze z alergenami i roztoczami do wnętrza pomieszczenia.

Inaczej jest w odkurzaczach centralnych, za ich pomocą jesteśmy w stanie odkurzyć każdy kąt w domu,schody a nawet sufit czy firanki a także za pomocą odkurzaczy do wodnych zanieczyszczeń odetkać kran, zebrać błoto pośniegowe, opróżnić akwarium czy też posprzątać po awarii hydraulicznej. Prosto szybko i komfortowo. Odkurzacze centralne mają bardzo mocne silniki, których nie słychać w domu gdyż odkurzacze te montowane są zazwyczaj w pomieszczeniach znajdujących się w znacznej odległości od miejsc przebywanie ludzi a dodatkowo zamknięte drzwiami co też ogranicza hałas. Natomiast w odkurzanym pomieszczeniu słyszalny jest jedynie delikatny szum zasysanego przez wąż ssący powietrza.

Dodatkowo odkurzanie za pomocą odkurzacza centralnego jest bardzo higieniczne. Wszystkie zanieczyszczenia wędrują do odkurzacza poprzez instalacją ssącą. Odkurzacz wyposażony jest w filtr z jonami srebra Silverclear, które zabija drobnoustroje i roztocza. Opróżnianie zbiornika na zanieczyszczenia w odkurzaczach do suchych zanieczyszczeń też jest bardzo higieniczne, dzięki zastosowaniu przez firmę Drainvac worków do higienicznego opróżniania. Po zapełnieniu odczepiamy worek i wyrzucamy go wraz z odkurzonymi zanieczyszczeniami. A w serii Automatik bezobsługowej zbiornik sam opróżnia się do kanalizacji. Czysto łatwo i przyjemnie.

 

   

 

Podsumowanie czyli co wybrać?

Krótko mówiąc, dokładnie oceń swoje potrzeby, zanim wybierzesz jedno lub drugie rozwiązanie. Nawet jeśli robot sprzątający wydaje się łatwiejszy w użyciu, nie zapominaj, że istnieje kilka rozwiązań ułatwiających sprzątanie domu za pomocą odkurzacza centralnego, a także o znacznie lepszej mocy ssania!

Odkurzacz centralny czy robot sprzątający ?

Dystrybucja

BROSZURA

Drainvac G2 700AirWatt

KRD

Do suchych i mokrych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl