FAQ
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)
 

Dlaczego wybrać Drainvac?

Ludzie wybierają DrainVac:

 • Kiedy chcą podjąć (rozsądną) decyzję, ponieważ poza produktami wykorzystywanymi w gospodarstwach domowych, firma Drainvac jest również liderem w zakresie odkurzaczy komercyjnych i przemysłowych oraz akcesoriów do nich.
 • Kiedy chcą zakupić odkurzacz zaprojektowany i wyprodukowany w Kanadzie. Właściciel firmy Drainvac, Conrad Sévigny po raz pierwszy opracował swoje odkurzacze, aby sprostać swoim potrzebom jako osoby zajmującej się czyszczeniem dywanów, co stanowiło w owym czasie jego zajęcie. Następnie założył on firmę DrainVac.

 

Co odróżnia odkurzacz firmy Drainvac od innych podobnych urządzeń do czyszczenia, dostępnych na rynku?

Posiadając prawie 30-letnie doświadczenie, firma Drainvac oferuje najszerszy zakres odkurzaczy na rynku, w tym również model unikatowy, mianowicie pierwszy automatyczny odkurzacz centralny z opcją samoopróżniania się z zanieczyszczeń. Do dnia dzisiejszego, żaden podobny produkt nie dorównał standardom tego wynalazku.

Czym jest automatyczny odkurzacz centralny z opcją samoopróżniania?

Lepiej znany pod nazwą Drainvac Automatik, ten rewolucyjny model uznawany jest również za najzdrowszy na rynku. Podłączony jest do punktu z bieżącą wodą w budynku oraz odpływu kanalizacyjnego. Zasada jest prosta: woda, odkurzacz i odpływ. Korzystając z produktu serii DrainVac Automatik nie trzeba już zmieniać worka ani też oczyszczać filtra, ponieważ jest to odkurzacz, który sam opróżnia się z zanieczyszczeń.

W jaki sposób działa system Drainvac Automatik?

To niezwykle proste. Istnieją cztery podstawowe kroki:

 • Podłącz wąż ssący do jednego z gniazd;
 • Włącz odkurzacz;
 • Poodkurzaj suche i mokre zanieczyszczenia;
 • Zbiornik automatycznie odprowadzi zanieczyszczenia do odpływu kanalizacyjnego.

Gdy odkurzacz zostaje uruchomiony, strumień wody zrasza kurz i inne zanieczyszczenia, które trafiają do odkurzacza. Zanieczyszczenia stają się cięższe i przesuwają się na dno zbiornika. Zasuwa na dnie zbiornika pozostaje zamknięta w trakcie korzystania z odkurzacza. Po piętnastu minutach, odkurzacz wyłącza się automatycznie, a zbiornik sam odprowadza zanieczyszczenia do odpływu kanalizacyjnego. Następnie odkurzacz automatycznie rozpoczyna pracę. Proces ten powtarzany jest tak długo jak długo uruchomiony jest odkurzacz. W momencie kiedy odkurzacz zostaje wyłączony, woda jest automatycznie usuwana; z tego też względu nie dochodzi do gromadzenia brudnej wody w zbiorniku, przez co odkurzacz zawsze pozostaje czysty.

Dlaczego warto kupić odkurzacz Drainvac serii Automatik?

Po pierwsze, podobnie jak wszystkie inne odkurzacze Drainvac, odkurzacz z serii Drainvac Automatik może być wykorzystywany do codziennej pielęgnacji Państwa domu.

Może on być również wykorzystywany do:

 • Opróżniania jacuzzi (spa);
 • Odetkania zlewozmywaka;
 • Czyszczenia dywanów i kanap;
 • Czyszczenia dywaników i siedzeń w Państwa samochodzie;
 • Czyszczenia parapetów;
 • Czyszczenia betonowej podłogi w garażu;
 • Usuwania rozlanej wody; oraz do wielu innych zastosowań...


Czy woda stale płynie w instalacji rurowej Drainvac Automatik?

Oczywiście, że nie. Woda przepływa przez instalację rurową jedynie wtedy kiedy użytkownik usuwa rozlaną wodę lub każdy inny rodzaj cieczy. W takich sytuacjach, wąż oraz instalacja rurowa naturalnie staną się mokre. Użytkownik musi przepłukać wąż i instalację rurową za pomocą czystej wod oraz pozostawić urządzenie włączone przez około 10 minut, co pozwoli na wysuszenie jego elementów składowych.

Czy architekt musi uwzględnić instalację centralnego odkurzania w projekcie i co trzeba wiedzieć podczas budowy?

Większość architektów zapomina zupełnie o instalacji SCO co sprawia niejednokrotnie problemy przy jej zakładaniu. Zdarza się jednak, że projekt jest na tyle "przejrzysty" że rozplanowanie instalacji bez jej wcześniejszego uwzględniania nie sprawia kłopotu. Instalacje kładzie się przed wylaniem posadzek, piony obok innych instalacji, doprowadzenia gniazd pod tynkiem, w bruzdach - tak jest najłatwiej i najszybciej. Komplikacja instalacji (zbyt dużo zakrętów i duża długość) powoduje później straty i nie pozwala optymalnie wykorzystać odkurzacza.
Najlepszym momentem na kładzenie SCO jest stan surowy, zamknięty, przed wszystkimi instalatorami, koniecznie przed ogrzewaniem podłogowym (elektrycy i hydraulicy mają znacznie więcej możliwości na ominięcie rur i praktycznie nie skutkuje to żadnymi stratami).

Czy montaż jednostki centralnej jest trudny?

Dla średnio wprawnego majsterkowicza montaż odkurzacza to bułka z masłem - zajmuje nie więcej niż pół godziny. W zestawie z jednostką centralną jest dostosowany do niej wieszak mocowany do ściany. Wszystko ogranicza się zatem do wiercenia otworów, mocowania wieszaka kołkami rozporowymi (w budownictwie murowanym), podłączenia instalacji sterującej i ssącej. Tu potrzebny jest odpowiedniej długości odcinek rury elastycznej. Jednostka centralne zasilana jest napięciem 230V z sieci.

Zwykle przy okazji wieszania odkurzacza, montuje się też gniazda ssące. Mają one zaciski elektryczne z którymi należy połączyć przewody instalacji sterującej ukryte do tej pory w płytkach podtynkowych (najlepiej używając złączek zagniatanych). Gniazdo przykręca się wkrętami do dopasowanych otworów w płytce montażowej... voilà! 2 - 5 minut na każde gniazdo.

Jak należy policzyć długość instalacji przy doborze jednostki centralnej?

Przy doborze odkurzacza bierze się pod uwagę długość całkowitą rurociągu, tzn. sumę wszystkich odcinków rur PCV wraz z łącznikami (jeżeli stanowią znaczącą część instalacji) oraz przewodów elastycznych, począwszy od miejsca zawieszenia odkurzacza, skończywszy na gniazdach i szufelkach. Dla działania jednostki centralnej ma bowiem znaczenie objętość rurociągu. Należy pamiętać również o doborze do odpowiedniej ilości punktów ssących.

Jaka jest kolejność wykonywanych prac?

W nowo budowanych domach zaleca się podzielenie inwestycji na dwa etapy:

1. Zakup materiałów instalacyjnych i wykonanie instalacji zakończonej płytkami instalacyjnymi. Ten etap najlepiej wykonać w stanie surowym, zamkniętym, przed wszystkimi pozostałymi instalacjami.

2. Po pracach budowlanych, wykończeniowych - dobór i zakup jednostki centralnej, gniazd, szufelek automatycznych itp. oraz ich montaż.

 

 
Odkurzacz centralny czy robot sprzątający ?

Dystrybucja

BROSZURA

Drainvac G2 700AirWatt

KRD

Do suchych i mokrych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl